2012-03-26

Apie vyriškus gėrimus, bobas ir kitą brudą

Aš labai mėgstu burbėti. O kadangi ši akcija priminė man kai ką, dėl ko jau seniai pykstu, pamaniau, paburbėsiu.

Reikėtų į snukį duoti ne tik Švyturiui. Ir ne tik Taurui. Reikėtų už seksizmą dantis išmalti visai masinei alaus pramonei, nes bent jau Lietuvoje būti motera, kuri mėgsta alų, yra siaubinga. Štai keli argumentai.

#1: niekad negausi bokalo.
Na, nebent baigsis taurės. Nes gi jei jau mergaičiukė geria tokį baisų, nemergaitišką gėrimą, tai jį reikia įpilti nors į gražią tarytę, nes bokalas nedailus ir netinkamas jos gležnutėms rankutėms - dar pames, nagutį nusilauš!.. Todėl kokiame Čiliake užsisakius alaus, visada vyrui pakiš bokalą, moteriškei - taurę. Šildyk, merga, savo alų. Ir taip, žinau, dauguma firminės alaus taros, pvz čekiško alaus, yra būtent taurės formos. Na o kas trukdo paklausti abiejų prie stalo sėdinčiųjų, bene abiems taures atnešti? Nė velnio, negalima taip.


#2: "Litrą? Alaus litrą?"
Ne, kefyro. Keista, vyrų užsakomus litrus padavėjos girdi be didesnių trukdžių.


#3: tylėt, boba, apie alų.
Teko keliskart pastovėti už baro ir papilstyti alų atėjusiai vyriškos lyties faunai. Tokiais atvejais kartais ima ir užsimezga pokalbiai apie gėralą, varvantį iš krano. Išvada: moteris, kalbanti apie alaus skonį, yra ignoruotina. Nežinau, ar dėl baisaus netakto, ar kad galva errorų nemėtytų. Įdomiausia buvo, kai vienas pirkėjas tokioje situacijoje nutarė pajuokauti apie moteris ir jų alaus supratimą. Gavęs atgalios klausimą, kas gi jam čia nesueina, net sutriko, tirdamas mane lyg retą rūšinį eksponatą: boba ir alus? Neįtikėtina!

Dar vienas pastebėjimas. Dauguma panašios siauraprotės faunos neturi nė žalio supratimo apie gėralą, kurio maukimu taip didžiuojasi. Dauguma nepasakytų esminio skirtumo tarp šviesaus ir tamsaus alaus, nekalbant apie visas kitas subtilybes. Tiesą sakant, dauguma jų, matyt, maukia šį vyrišką gėrimą bambaliais, katrie, kaip žinia, būna rudi arba žali, tad ir spalvos, kitą kartą, gali nepastebėti. Svarbu kaina.

#4: visi baisūs alaus gadinimo produktai orientuoti į moteris
Vakar "Rimi" parduotuvėje bepirkdami alų užmatėme tokį bjaurų bjaurų padargą šio gadinimui: šiaudelius, prifarširuotus kažkokių rutuliukų, suteikiančių alučiui apelsinų, mandarinų, kramtomos gumos ir kitus puikius skonius. Spėkit, ar vyriškas veidelis šviesių plaukučių fone švytėjo virš alaus taurės(!), įsikandęs aną šiauduką? Būtų keista, tiesa?

Gi tik bobai gali šauti gadinti alų.  Bet gana gaila ir vyruko, nemėgstančio alaus, priversto jį gerti ir sumaniusio pasiskaninti tokiu būdu. Turbūt vargšelio lauktų visiškas pažeminimas padorioje "vyriškoje" kompanijoje?

Durna boba geria alų. Na ir kam jai tas bokalas, jeigu vis tiek laikyt nemoka?.. Išvis ten arbata, greičiausiai.


Išvada. Paprastai mane erzina visokie isteriški judėjimai už moterų ir žmonių (sic!) teises, bet prie šito prisijungsiu. Ir ne tik todėl, kad Švyturys pabrango, o Baltija vis pasipainioja skiesta, bet todėl, kad tai nuoširdžiai erzina.

P.S. Aš žinau, mieli vyrai, kad Jūsų esama mielų, nuostabių, draugiškų ir net jei linkusių pasišaipyti iš moteryčių, vis viena jas mylinčių ir alaus iš jų neatiminėjančių nei žodžiais, nei mintimis, nei darbais. Ačiū jums už tai.

6 komentarai:

 1. Patinka kaip rašote. Ir ką rašote. Skaitau smagiai ir skaitysiu toliau. Tik rašykite ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O man tai didis įvertinimas. Labai ačiū: tiek už jį, tiek už pirmąjį komentarą čia. :}

   Panaikinti
 2. DžemPub FTW :)

  Šaunus tekstas. Prisipažinsiu - apie alų mano supratimas ne kaži koks, tad nukeliu savo skrybėle prieš autorę.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėkoju. :}
   Dėl žinių apie alų - aš irgi ne specialistė. Bet labai įsiminė toks vaizdelis Bravarijoje: pilna žmonių, prieš Kalėdas kolektyvai ateina pasisėdėti. Sėdi atokiau vaikinukai ir siurbčioja tamsų ajerų alų. Tokį patį alų atneša ir mums, ragaujam ir net susiraukiam, koks rūgštus. Galvojam, parūgo. Ale anie geria (kito tamsaus alaus, rodos, ten nėra). Galų gale mandagiai paprašėm barmeno alų pakeisti. Gavom gardaus šviežio kitos rūšies alaus, mat anas ne toks populiarus (nemyli lietuvaičiai tamsaus alaus, ui nemyli...), o kadangi gyvas, tai ir užsistovėjo.
   Taigi, geriam savo pakeistą alų ir nesuprantam: kaip čia yra su kompanija prie gretimo stalo. Labiausiai tikėtina mintis pasirodė, kad jie nesuprato, jog alus neturi būti rūgštus.
   Tai va aš labiau apie tokius atvejus. :}

   Panaikinti
 3. Man, pavyzdžiui, visai pofik ta reklama. Juk jos tikslas ir yra atkreipti dėmesį ir, stebėdami reklamų sklaidą ir madas, galime pastebėti, kad jokios priemonės nėra tabu šitam tikslui pasiekt, juoba dažna jų yra nuo tikrovės nutolusios fantazija į kurią neverta kreipti dėmesio.
  Išviešinus probleminį aspektą juk visuomet atsiras tų, kurie gers šį alų tik todėl, kad atreaguotų/paerzintų matančiųjų seksizmą/diskriminaciją pusę. Pavyzdžiui, šiandien FB perskaičiau, kad bičas būtinai savaitgalį išgers Švyturio būtent todėl, kad "anarchofeministės" putojasi dėl niekų.

  Kitas aspektas yra tai, kad vyrų pusėje irgi yra stereotipų, kurie naudojami vienokiems ar kitokiems rinkodariniams tikslams, tačiau nebūtinai atitinka tikrovę. Pavyzdžiui, "būk tikras vyras" pezalai arba netgi tai, kad šita reklama "diskriminuoja" tą vyrų dalį, kurie dėjo gbybį ant pasaulio/globalių problemų ir kuo puikiausiai dirba ar yra suinteresuoti darbais, kurie pagal nutylėjimą nelaikomi vyriškais.


  P.S. Švyturio alus yra šūdas. Ir šita reklama jo šūdino skonio nepagerina. Jei atsiranda pezalistų, kurie geria šias srutas tik todėl, kad palaikytų "įvaizdį" ar pa(į)rodytų kad visgi yra vyrai, tai taip jiems lopams ir reikia.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Įpratau visada prašyti "normalaus" bokalo. Aišku, tenka patikinti, kad taip, tikrai noriu to didelio, su rankena, o ne "elegantiškos taurės" :))) Bet atneša. Nuolatinėse vietose jau ir nebeklausia :)

  AtsakytiPanaikinti