2012-03-14

Piercing: been there, done that

Suprantu, kad leisdamasi į asmeniškas temas galiu užgriozdinti tinklaraštį visokia beprasme ir narcisizmu dvelkiančia informacija, kuri nelabai kam rūpi. Kita vertus, keista būtų rašyti tinklaraštį neatskleidžiant savęs ar save cenzūruojant, o mano interesai ir domėjimosi sritys yra labai jau įvairios ir nelabai ką bendra turinčios. Ir to neišvengsi, teks su tuo susitaikyti ir tiems keliems skaitytojams, kuriuos tikiuosi įsigyti.

Teks man leisti ir vieną gruboką svetimybę, bet su visa pagarba VLKK - piercingą vadinti auskarų vėrimu yra absurdas. Auskarai būna ausyse, o aš kalbėsiu apie ką tik nori, bet ne ausis. Lūpskarų vėrimą, jei visai konkrečiai, nes pasidalinti norėčiau savo patirtimi apie šį skausmingą malonumą: imuosi to dėl priežasties, kad gal mano įrašą aptiks kokia baisiai susirūpinusi savo maištingo paauglio įgeidžiais mama arba pats maištingas paauglys, besiruošiantis nusipirkti kateterį, atsisėsti vonioje prieš veidrodį, susikaupti ir...

Apie šį reikalą galima išgirsti arba tik juoda, arba tik balta: neteko girdėti žmogaus, kuris nupasakotų viską taip, kaip yra. Nepažadu, kad tai sugebėsiu ir aš, bet nors pamėginsiu.

Esu turėjusi piercingą du kartus - abu tai buvo lūpa, tik gan skirtingai. Pirmąkart vėriausi būdama nepilnamete, taigi, pagal viską, nelegaliai, nors ir salone (nepilnamečiui tam būtinas tėvų sutikimas). Tąkart teko jį išsiimti, nes grėsė ilgalaikėje perspektyvoje pamesti priekinius dantis (vėrusios moteriškės rankų būta labai kreivų). Antrą kartą vėriausi jį skersai apatinės lūpos, kas teoriškai galėjo nesugyti visai. Išsiėmiau prieš kiek daugiau nei savaitę, po trijų metų nešiojimo. Taigi, bendras mano stažas - apie 3 su puse metų.

Jei manote, kad piercingas yra baisiai kenksmingas dvasiškai ir fiziškai, o po jo gyvenimas baigiamas ligoninėje ir/arba darbo biržoje, esate neteisūs. Jei manote, kad tai mielas, neskausmingas, be galo stilingas ir neįpareigojantis dalykėlis, prilygstantis nagų priauginimui - irgi labai klystate. Tiesa yra kažkur per vidurį.

Ką tikrai svarbu paminėti - įsivėrus tokį dalyką, teks apsiprasti su skausmu. Jis tiesiog yra neatsiejamas nuo piercingo. Ir nekalbu apie vėrimo procesą ar savaitę po to. Kalbu apie ilgą gijimą, odos džiūvimą ir tempimą, užkabinimą už daiktų, plaukų ir drabužių, skausmą, kai išsiiminėjate. Tas skausmas nėra nepakeliamas ar keliantis diskomfortą (dažniausiai), bet jis tiesiog yra neatsiejamas nuo šio malonumo.

Ką irgi labai svarbu suprasti kalbant apie piercingą: tai nėra natūralus dalykas, kurį kūnas priima lyg savaime suprantamą. Jis niekad netaps jūsų kūno dalimi ir visada bus svetimkūnis, kurio gamta nenumatė beigi - nenumatė gydytojai, kaip, pavyzdžiui, implantų. Todėl kol turėsite piercingą, tol jūsų organizmas su juo kovos: intensyviai ar ne, matomu būdu ar ne - kitas klausimas.

Tad pagrindinis klausimas turėtų būti - ar verta kamuoti savo organizmą ir jį apkrauti ilgai gyjančia žaizda, o save - diskomfortu? Jei manote kad taip - pirmyn. Tiesa ta, kad piercingas, jei nekalbam apie ypač retas ir sunkias komplikacijas, neturi jokio šalutinio poveikio. Nuo jo nepūvama, nesusergama, neužsikrečiama. Jį išsiėmus lieka tik randas. Tad viskas, kuo rizikuojate paprastai yra tiesiog jūsų pinigai, kurie yra nemaži, bet juos sumokėti reikia.

Taip pat tai labai individualus dalykas. Jeigu jūsų draugė turi 3 centimetrų gelžgalį skersai sprando ar lūpos bei tvirtina, kad jausmas puikus bei neskauda ir baigia sugyti - valio jai. Bet tai VISIŠKAI nereiškia, kad jums aplink tokį gelžgalį neims juoduoti oda. Ir jeigu radote studijinę nuotrauką, kurioje matote žmones su be galo įmantriu piercingu keisčiausiose vietose (pavyzdžiui, ties dubens kaulais, vos virš kelnių juosmens), tai arba tie žmonės yra LABAI laimingi galėdami su tokiu dalyku gyventi patogiai, arba jie tyliai kenčia, arba įsivėrė prieš savaitę. Kalbant apie labai egzotišką piercingą, tai iš tiesų yra tiesiog laukimas, kol nebeištversi. Bet jeigu manote, kad verta išleisti apie šimtą litų tam, kad kelis mėnesius pasidžiaugtumėte nuolat skausmą keliančiu daiktu - kodėl gi ne. Tik turėkite galvoje, kad studijinės nuotraukos yra redaguojamos Photoshopu ir bent aš asmeniškai nesu gyvai mačiusi labai įmantraus piercingo, kuris atrodytų taip gerai, kaip atrodo nuotraukose. Mano pačios auskaras niekad neatrodė taip gražiai, kaip analogiškas lūpos piercingas atrodo štai šioje nuotraukoje.

Jau nekalbant apie tokius reikaliukus, kurie, kaip mano spėjimą patvirtino vienas piercingo meistras, yra absoliučiai nesugyjantys, taigi, galite pamiršti apie tokį grožį ilgiau nei kelis mėnesius. Verta? Nežinau.

Svarbu čia tiesiog tai, kad remtis kitų pavyzdžiais yra labai neprotinga ir spręsti turite patys. Aš pati visad laikiausi principo palaukti: jei noras lieka toks pat karštas praėjus trims mėnesiams ar pusmečiui, matyt, verta pamėginti. Todėl šiuo metu ir teturiu du randus, o ne keturiolika.

O jeigu dabar galėčiau grįžti tuos kelis metus atgal, ar viską daryčiau taip pat? Bandyčiau laukti 18 ir eičiau pas geresnį meistrą, kuris myli savo darbą ir jaučia už jį atsakomybę. Piercingą nepilnamečiui veriantis meistras nėra jo supratingas draugas, jis tiesiog nori daugiau pinigų ir neprisiima jokios atsakomybės, nes oficialiai galėtų būti už tai nubaustas. Todėl jei būčiau piercingo norinčio paauglio mama, nueičiau su juo ir įverčiau jam tą geležį. Kad nepadarytų to taip, kaip dariau pati ar dar blogiau - nepaprašytų draugų pažįstamo, kuris biškį yra vėręs ar nepasidarytų to savarankiškai. Žinau žinau, daug kam tai sugyja ir gerai baigiasi. Bet pasekmės gali būti ir labai liūdnos, o piercingas jų tikrai nevertas. Kai šokate gelbėti į ugnį savo artimojo, netekti nosies atrodo visai menka kaina, tačiau netekti jos dėl infekcijos po piercingo su adata namuose yra... Na atsiprašant.


P.S. Beje, piercingas smirda. Nejuokauju, tikrai smirda. Tą ir iš kitų girdėjau, ir pati iš dalies dėl to išsiėmiau. O smirda limfa arba tiesiog - žmogienos puvėsiu, gal dideli šašai ir sunkios žaizdos taip smirda. Įtariu, tas kvapas nereiškia nieko blogo, bet patys pagalvokit: žmogaus kūnas normaliai tokių kvapų neskleidžia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą