2013-01-26

Aukštasis mokslas ir kiaulės ausys

Šiandien gavau progą apsilankyti tokiame labai simptominiame renginyje. Anas vadinosi Aukštųjų mokyklų mugė ir jo tikslas buvo, žinoma, supažindinti moksleivius su tuo, kur gi jie galėtų studijuoti Lietuvoje. Prisipažinsiu, nesitikėjau iš jo labai daug, bet tai, ką pamačiau, buvo dar šiek tiek liūdniau nei tikėjausi: turiu pasakyti, kad surinktos į vieną vietą visos Lietuvoje veikiančios aukštosios įstaigos, tiesa, su keliomis maloniomis išimtimis, atrodo gana liūdnai.

Pirmiausia turėčiau pastebėti, kad, sprendžiant pagal visokių kolegijų, kurių pavadinime yra žodis "verslo" skaičių, Lietuvoje kiekvienam piliečiui turėtų tekti bent trys UAB'ai ir pora individualių įmonių.

Taip pat šios įstaigos su žodžiu "verslo" pavadinime buvo lyderės visokių su studijomis absoliučiai nesusijusių daiktų rodyme. Štai viena jų prie savo stendo atvilko Ford Focus automobilį. Kiek supratau, mokymosi įstaiga, kuri nusprendė prisistatyti tokiu keistu būdu, neturėjo nieko bendra ne tik su Ford'u, bet ir su automobiliais apskritai, o automobilį paaiškino tuo, kad visi, baigę jų puikiąją kolegiją, tokius galės nusipirkti.

Suprasčiau, jei Antano Stulginskio universitetas (buvusi Žemkė) būtų atsivilkęs prie savo stendo karvę ar kombainą. Bet čia jau šlamštas net ir iš rinkodaros pusės.

Kitą kolegiją iki grįžusi namo ir pasitikrinusi, ką jie veikia, laikiau vizualiųjų menų, mat jie kvietė visus atsistoti žaliame fone priešais kamerą, o televizoriuje po to žalią foną keitė visokiais miestų vaizdeliais. Būtų gal ir gana neblogai, tačiau ši kolegija, rodos, irgi užsiima verslininkų ruošimu.

Tad čia man kyla klausimas: kaip smarkiai reikia neturėti apie savo mokymosi įstaigą ką papasakoti, kad pradėtumei rodyti visokius triukus, a la "aš nežinau, ką tau pasakyti, bet štai saldainis".

Vis dėlto tokie triukai iš nelabai žinomos kolegijos gal ir suprantami. Tuo tarpu manoji Alma Mater mane ne ką mažiau nuvylė, mat VU nepasivargino iš Vilniaus atsiųsti bent kelių įdomesnių specialybių atstovų, kurie būtų galėję papasakoti apie tuos pačius lazerius ir laboratorijas, ką sėkmingai darė KTU, VGTU ir net VDU. Vietoj to VU pristatinėjo šokantys, grojantys ar kokį dar velnią darantys Kauno humanitarinio fakulteto studenčiokai, rodos, taip ir neradę kokią geresnę žinią apie studijas paskleisti nei "pas mus labai faina ir linksma". Nežinau, gal prie stendo jie iš tiesų sugebėjo kažką gero papasakoti apie tokias studijų programas kaip lietuvių kalba ir reklama, bet mane iš tolo atbaidė pliušinė pelėda - jų simbolis, besivalkiojęs po visą ekspoziciją.

Visą šį turgų vainikavo profesinės mokyklos klasės susitikimo 20 metų baigimo proga lygio muzikinis repertuaras, skambėjęs mugės metu, bei vedėjo poreikis padainuoti apie gražuoles lietuvaites. Kitaip tariant - mugė. Tiesiog mugė.

Gal ir iš esmės neteisinga renginį, skirtą aukštosioms mokykloms prisistatyti, pavadinti muge. Nes mugėje rėkaujama ir deramasi, bandoma iškišti savo rūkytas kiaulės ausis ir drožtus šauktus, iki nukritimo suokiant, kad jie gi geresni nei kioske gretimais.

Tačiau aukštasis mokslas juk neturėtų būti kiaulės ausys.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą